اخبار صنفی

حق بیمه دوازده هزار از اتباع خارجی غیر آسیب پذیر، راسا توسط بیمه شدگان پرداخت می شود

جمشید شایانفر در پاسخ به این پرسش که هزینه حق بیمه اتباع به چه صورتی تامین می شود گفت: تعداد ۹۵۰۰۰ نفر از اتباع خارجی آسیب پذیرتحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار گرفته اند که هزینه حق بیمه آنان از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تامین و پرداخت می گردد و دولت جمهوری اسلامی هیچ تعهدی نسبت به پرداخت حق بیمه آنان ندارد.

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: تعداد ۱۲۰۰۰ نفر از اتباع خارجی غیر آسیب پذیر تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار دارند که حق بیمه آنان رأساً توسط خود بیمه شده تبعه خارجی پرداخت می گردد.

وی تصریح کرد: تعداد ۴۲۰۰۰ نفر از اتباع خارجی آسیب پذیر نیز به دلیل همزیستی با ایرانیان و به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار و تاثیر آنها بر سلامت ایرانیان، با اعتبار محدود دولتی تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفته اند.

شایانفر تاکید کرد: اخیرا نیز تفاهمنامه ای با سازمان ملی مهاجرت منعقد گردید که بر اساس آن، تمدید مجوز اقامت اتباع مجاز، به پرداخت مستقیم حق بیمه از سوی فرد تبعه خارجی و برقراری پوشش بیمه سلامت منوط گردیده است.

مدیر کل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران، در پاسخ به این پرسش که افغان ها تحت پوشش کدام صندوق هستند اظهار داشت: اتباع خارجی تحت پوشش صندوق سایر اقشار سازمان بیمه سلامت می باشند و حق بیمه اتباع خارجی بر اساس مصوبه شورای عالی بیمه قریب به ۹۰درصد بیشتر از ایرانیان تعیین گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن